Bir insan yaklaşık olarak ömrünün 3’te 1’ini sadece yatak üzerinde uyuyarak geçiriyor. Bunu daha öncesinde bir yerlerde duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız şimdi öğrenmenin tam zamanı. Ömrün 3’te 1’ini geçirdiğimiz yataklarımızın üzerinde haliyle farklı lekeler ve sararan görüntüler ortaya çıkabiliyor. Sürekli üzerinde yattığımız yataklarımızda toz, kir, saç, bakteri ve bizim göremediğimiz daha bir çok mikrop yer alıyor. Bunların her birisini ortadan kaldırmak için ne yapmamız gerekiyor? Temiz bir yatak için yapılması gereken her bir şeyi sizler için derledik ve konumuzun içerisinde paylaşıyoruz.

Yatağınız üzerinde bizlerin göremediği fakat üzerinde yattıkça bol miktarda yer alacak olan bakterileri, mikropları istemiyorsanız daha doğrusu yatağınızı gerçekten temiz bir halde görmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey rutin bir şekilde yatağınızı temizlemek, rutin bir şekilde yatağınızı havalandırmaktır. Sizlere önereceğimiz yöntemleri sadece yataklarınız için değil yataklarınızın üzerine serdiğiniz çarşaflar ve nevresimler içinde memnuniyetle kullanabilirsiniz.

Karbonat sayesinde yataklarınızı gerçekten çok temiz hale getirebilirsiniz. Yatağınızın normal rutin temizliğini yaptıktan sonra karbonat karışımı sayesinde çok daha temiz ve çok daha havalı hale getirebiliyorsunuz. Bakterilerden kurtulmak için kullanacağınız karbonat karışımı yöntemi tek tek mikropları öldürüyor. 1.5 bardak karbonat, lavanta yağı, kevgir ve elektrik süpürgesi. Bu 4’lüyü bir araya getirin ve olacakları seyredin. Karbonat ve lavanta yağını bir karışım haline getirin ve yatağınızın üzerine serpiştirin. Daha sonrasında 2 saat bekleyip yatağınızın üzerini elektrikli süpürge temizleyin. Yapacağınız bu yöntem sayesinde hem yatağınızın üzerindeki tozlar, kirler ve bakteriler ölecek. Hem de yatağınızın üzerinde bulunan lekeler, sararan görüntüler ortadan kalkmış olacaktır. İdrar lekesi dahil bir çok lekeyi bu verdiğimiz yöntem sayesinde temizleyebilirsiniz. Lekelerin bir çoğunda işe yarar bir yöntem olarak bilinse de karbonat bilinmedik birkaç farklı yöntem için kullanılamaz haldedir. Zira idrar lekesine iyi gelen karbonat karışımı, asit lekesi gibi lekelere çok fazla direnç gösterip lekenin ortadan kalkmasını sağlamayabilir. Verdiğimiz yöntem sayesinde düzenli bir şekilde ev temizliğinizi, yatak temizliğinizi yaparken daha keskin sonuçlar, daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. En etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinen karbonat karışımını sizlerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.