Evlerimizde sürekli kullandığımız yastıklar, kılıflar veya nevresimler… Bunların her birisi günlük kullanım olarak geçtiği için sürekli olarak kirlenmekte ve cildimiz dahil bir çok alanda bizlere eksi olarak yansımakta. Cilt hastalıklarının bir numaralı nedeni olan yastık kılıfları aynı zamanda evinizin içerisindeki dekorasyonu da fazlasıyla görüntü açısından bozmakta. Sık sık yıkanması gereken yastık kılıflarının temizliği nasıl yapılmalıdır? Yastık kılıfları nasıl temizlenmelidir? Sararan yastık kılıfları temizliği için ne yapılması gerekir? Sizlere bu başlıklar altında bir çok yeni bilgi ve detaylı bilgi paylaşacağız.

Direk insan vücudu ile temas eden yastık kılıfları, çok fazla kirlenmekte ve üzerinde çok fazla bakteriyi barındırmaktadır. Aynı zamanda sürekli olarak temas sonrasında ortaya sararan bir görüntü çıkmakta. Yastık kılıflarının her ne kadar temizlemesi kolay olsa da bir zamandan sonra uğraştırıcı, bir zamandan sonra nefret ettirici bir özelliği vardır. Zira sürekli olarak pislenmektedir ve sararan görüntüyü ortaya çıkartmaktadır. Fakat cildinizi önemsiyorsanız, sağlığınızı düşünüyorsanız aynı zamanda evinizin görüntüsüne önem veriyorsanız mutlak surette yastık kılıflarınızı temizlemeli, makinede yıkattırmalısınız. Uzun zaman boyunca diyelim ki yastık kılıflarınızı yıkamadınız ve ortaya sararan bir görüntü çıktı. Bu sararan görüntüyü yok etmeniz için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz. Bilgiler neticesinde yastık kılıflarınızın üzerindeki lekeler ile birlikte sararmış görüntü de ortadan kaybolacaktır. Cümlelerimizi uzatmadan sizlere detaylı bir şekilde bu konuyu açıklayalım.

İlk yöntem olarak çamaşır makinesi içerisinde suda bekleme özelliğini kullanarak sararan görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer ortadan sorun kalkmaz ise sararan görüntüyü gidermek için elde yıkama yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bir leğen içerisine koyacağınız yastık kılıfının üzerine yarım su bardağı sirke, yarım su bardağı oksijenli su dökün. Daha sonrasında su ile bu karışımı karıştırın ve yastık kılıfınızı iyi bir şekilde ezip, çitileyin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yastık kılıfınızı leğen içerisinden çıkartın ve ortaya çıkan sonucu gözlemleyin. Eğer hafif şekilde üzerinde hala sararmış görüntüler yer alıyorsa aynı yöntemle yastık kılıfınızı çitileyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra temizlenmesi için tekrardan makineye yastık kılıfınızı atabilirsiniz.